MZO

III Świętochłowicki Piknik Zawodowca

Serdecznie zapraszamy!

Stoisz przed wyborem szkoły ponadpodstawowej? A może w kolejnych latach czeka Cię taka decyzja? Twoje dziecko ma wybrać zawód na całe życie? Przyjdźcie wspólnie i zainspirujcie się propozycjami świętochłowickich szkół i firm, które pokażą zawody “od kuchni”.

Piknik Zawodowca to już trzecia edycja tej imprezy w Świętochłowicach, która odbywa się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”. Patronat nad nią obejmuje Prezydent Miasta Świętochłowice Daniel Beger.

– Poprzednie pikniki pokazały, jak potrzebne jest to wydarzenie. Młodzież może na własnej skórze przekonać się, jak wygląda praca w zawodzie, o jakim marzą. Mogą w jednym miejscu zasięgnąć opinii starszych uczniów i pracowników, wypróbować sprzęty czy przyjrzeć się tutejszemu rynkowi pracy. Nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego, a więc tym bardziej zachęcam do udziału! – mówi Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger.

Już 22 maja (środa) w godzinach 11.00-15.00 lokalne firmy zaprezentują swoje profesje, a szkoły ze Świętochłowic ofertę edukacyjną w zakresie zawodowym. Twoje dziecko marzy, aby być fryzjerem? Kierowcą? Elektronikiem? Niech zobaczy
i sprawdzi, jak to działa w praktyce! Niech porozmawia z reprezentantami tego zawodu, z właścicielem firmy, a także z uczniami, którzy uczęszczają na zajęcia praktyczne.

 

W programie prezentacje firm i szkół branżowych, warsztaty, konkursy, pokaz fryzur , konkurs splotów, pokaz modeli i elementów pojazdów samochodowych oraz instalacji oświetleniowych wykonanych przez uczniów i wiele innych atrakcji.