MZO Świętochłowice
Z życia szkół i przedszkoli

 

Uczniowie SP 2 na starcie!

W poniedziałkowe przedpołudnie Stadion Śląski zapełnił się uczniami szkół podstawowych, którzy wzięli udział w biegu „Śląskie 1919 – 2019”. Bieg, który był imprezą towarzyszącą XI Silesia Maratonu, upamiętniał stulecie Powstań Śląskich, i odbył się na dystansie 1919 metrów.

Świętochłowiccy uczniowie po raz kolejny na trasie Silesia Maratonu!

W minioną niedzielę, po raz jedenasty, ulicami śląskich miast przebiegł Silesia Maraton. Na starcie tej największej imprezy biegowej na Śląsku stanęło ponad osiem tysięcy biegaczy. Żadna wielka impreza nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania wolontariuszy. Wśród tej grupy tradycyjnie nie mogło zabraknąć uczniów świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 2.

Piraci w świetlicy SP5

Raz w tygodniu dzieci pozostające w świetlicy mają możliwość skorzystania z warsztatów artystyczno – językowych o nazwie „ITALOVE… z miłości do włoskiego” prowadzonych przez panią Monikę Klisiatys – nauczycielkę języka włoskiego w SP5.

Śląski bieg z historią

W ostatni poniedziałek w Katowicach odbyło się niezwykłe wydarzenie, gra miejska „Zagadki historii – od śląskiej reduty do śląskie.eu”. Uczniowie Kochana, w składzie Magdalena Badura, Jan Kocurek i Tristan Bożek, wraz z opiekunem Michałem Siemieniakiem, podjęli wyzwanie i wzięli udział w tej emocjonującej rywalizacji.