MZO Świętochłowice
Z życia szkół i przedszkoli

 

Mikołaje w deszczu

W minioną, deszczową niedzielę, na katowickiej Dolnie Trzech Stawów, zebrało się ponad 2000 biegaczy, aby wziąć udział w V Biegu Mikołajkowym, organizowanym przez MK Team. Na starcie biegu na 5 km nie zabrakło uczniów ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach prowadzili zajęcia dla przedszkolaków z Przedszkola nr 11

Uczniowie klasy psychologiczno–pedagogicznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach - Kinga Franczyk, Kasia Franik, Kinga Faruga, Patrycja Nowak, Dominik Wycik i Michał Stefański prowadzili zajęcia dla przedszkolaków z Przedszkola nr 11.

Konkurs czytelniczy „Wiedźmin” w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbył się konkurs czytelniczy „Wiedźmin”. W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Uczestnicy musieli wykazać się dobrą znajomością opowiadania „Wiedźmin” zawartego w tomie „Ostatnie życzenie” Andrzeja Sapkowskiego. Ostatnie zadanie konkursowe polegało na dopisaniu dalszej części opowiadania. Uczniowie świetnie sobie poradzili, w nagrodę otrzymali kubki związane z Wiedźminem, dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy!

 

FAIR TRAIN 2018

20 listopada 2018 r. odbyła się ósma edycja Gry Miejskiej „Fair Train” zorganizowanej w Katowicach w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Celem przedsięwzięcia było promowanie edukacji globalnej, szerzenie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju oraz zrozumienie wyzwań i szans, przed jakimi stoi zglobalizowany świat!

Nauczyciele SP2 z wizytą na Malcie w ramach realizowanego projektu z Funduszy Unii Europejskiej.

W okresie od lipca do października 2018 jedenaścioro nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 wzięło udział
w mobilności związanej z realizowanym w szkole projektem „Rozwój nauczycieli drogą rozwoju uczniów” na zasadach programu Erasmus plus, dofinansowanym przez Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020).