MZO Świętochłowice
Z życia szkół i przedszkoli

 

Wszystko, co Kochan to...dobra książka!

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach nie brakuje miłośników dobrej literatury. Dzięki szybkiej akcji maturzystów, uczęszczających na rozszerzenie z języka polskiego, udało się pozyskać kilka wejściówek na spotkanie autorskie ze znanym pisarzem, Szczepanem Twardochem. Spotkanie zorganizowano w katowickim Teatrze Wyspiańskiego, z okazji premiery najnowszej książki autora, pt. „Pokora”.

Ekipa z „Kochana” przemaszerowała 250 km na GSB!

Koronawirus pokrzyżował w tym roku wiele planów, także tych podróżniczych. Ekipa uczniów i opiekunów „Kochanowskiego w Azji” pod koniec czerwca miała wylecieć na Sri Lankę, jednak zmuszeni byliśmy do przełożenia wyprawy na przyszły rok. Pozostała tęsknota za podróżami i wakacyjny czas do zagospodarowania. Na wysyp pomysłów nie trzeba było długo czekać – młodzi ludzie spakowali plecaki i ruszyli na Główny Szlak Beskidzki.

„Rej” podjął wyzwanie!

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Reja w Świętochłowicach zostało nominowane
przez III LO im Orła Białego w Jaworznie do bardzo ciekawej i szlachetnej akcji młodzieży
z Białegostoku #hot16school dotyczącej zbiórki w akcji "siepomaga", wspierającej medyków w walce z COVID-19 przy jednoczesnej promocji danej placówki oświatowej.