MZO Świętochłowice
Relacje ze szkolnych wydarzeń sportowych w roku szkolnym 2016/2017

Drużyna z SP2 wicemistrzem Śląska w minisiatkówce chłopców!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach w mini piłce siatkowej chłopców po przebrnięciu przez wszystkie szczeble rozgrywek ( zawody międzyszkolne, rejonowe, półfinały  wojewódzkie) dotarła do FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH  rozgrywanych w Żorach. Bardzo dobra gra w pierwszym meczu tego dnia z drużyną reprezentującą miasto Gliwice pozwoliła nam zagrać z aktualnym mistrzem śląska w minisiatkówce chłopców, zespołem z Żor. W meczu finałowym ulegliśmy gospodarzom, natomiast wynik osiągnięty w tym roku szkolnym przez nasz zespół jest ogromnym osiągnięciem, najlepszym od kilkunastu lat. Gratulacje należą się przede wszystkim zawodnikom- za poświęcenie i grę do ostatniego punktu. Dziękujemy  wszystkim, którzy wspierali nas na drodze do sukcesu!

Czwórbój Lekkoatletyczny - Zawody Rejonowe Szkół Podstawowych 2017

W dniu 23.05.2017 r. na stadionie AKS CEZ ELCHO Wyzwolenie Chorzów odbyły się zawody rejonowe z czwórboju lekkoatletycznego szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt i chłopców startowało po 9 szkół. Nie zabrakło oczywiście „Naszych” reprezentantów, którzy spisali się nad wyraz dobrze zajmując miejsca na podium. Dziewczęta ostatecznie zajęły II miejsce, a chłopcy III miejsce. Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości. Opiekunami na zawodach byli mgr Damian Janaszke oraz mgr Łukasz Iwan.

autor: mgr Łukasz Iwan

II Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Policji

W czwartek dnia 27 kwietnia 2017 roku w budynku Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Policji. Zawody zgromadziły liczną grupę 26 uczestników (w przedziale wiekowym od szkoły podstawowej do szkoły ponadgimnazjalnej oraz 4 funkcjonariuszy), którzy w sportowej atmosferze rywalizowali ze sobą na czarno-białych szachownicach. Cały turniej prowadzony był systemem szwajcarskim 7-rundowym, tempem gry P 15, czyli każdy zawodnik miał do dyspozycji po 15 minut na partię, a nad prawidłowym jego przebiegiem czuwali Damian Kuchna i Robert Bakoś z OSiR „Skałka”. Ciekawe pojedynki, wspaniała sportowa atmosfera i niespodzianki przygotowane przez gospodarzy tego dnia gościły na Komendzie.

IV runda Szkolnej Ligi Szachowej

W sobotę 8 kwietnia 2017 roku w filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbyła się IV - ostatnia runda Szkolnej Ligi Szachowej. W finałowych zawodach wzięło udział 5 reprezentacji świętochłowickich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody tradycyjnie przeprowadzili Damian Kuchna i Robert Bakoś z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” systemem szwajcarskim siedmiorundowym tempem gry P 15.

III runda Szkolnej Ligi Szachowej 2017

Dnia 11 stycznia 2017 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbyła się III runda Szkolnej Ligi Szachowej 2017. Zawody tym razem zgromadziły 7 reprezentacji świętochłowickich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Trzeci turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim 7-rundowym tempem gry P 15, a sędziował go tradycyjnie Pan Damian Kuchna z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”.

Sportowe emocje pod siatką

Koniec tygodnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach upłynął pod znakiem siatkarskich emocji. W miejskim turnieju zagrały reprezentantki i reprezentanci świętochłowickich szkół gimnazjalnych.  Zarówno do turnieju dziewcząt, jak i chłopców, przystąpiły wszystkie szkoły. W obu turniejach triumfowali gospodarze z Gimnazjum nr 1. Wśród dziewcząt drugie miejsce przypadło reprezentantkom Gimnazjum nr 2, trzecie Gimnazjum nr 5, a poza podium znalazł się odpowiednio zespoły SZSP „Don Bosko” i Gimnazjum nr 3.

Wśród chłopców na drugiej pozycji uplasowali się gimnazjaliści z „dwójki”, na trzeciej SZSP „Don Bosko”, a stawkę zamknęli reprezentanci Gimnazjum nr 3 i 5.

Gratulujemy wszystkim sportowej postawy, cieszę się, że to nasi uczniowie będą reprezentowali Świętochłowice w zawodach rejonowych – podsumował dyrektor ZSO nr 1, trener Mariusz Szeremeta.

 

żródło: Anna Żurek

VI Szkolny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży pod patronatem Rady Rodziców przy SP 1

28 zawodniczek i zawodników wystartowało w sobotę dnia 25.02.2017 roku w VI Szkolnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży pod patronatem Rady Rodziców przy SP 1 zorganizowanym przez Szkolne Koło Szachowe „JEDYNKA” , OSiR Skałka oraz Miejski Zarząd Oświaty. Turniej odbył się na stołówce Szkoły Podstawowej Nr 1 w Świętochłowicach.

Licealiści walczyli pod siatką

Początek tygodnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach upłynął pod znakiem siatkarskich emocji. W miejskim turnieju zagrały reprezentantki i reprezentanci świętochłowickich szkół ponadgimnazjalnych.  Do turnieju dziewcząt przystąpiły tylko dwie szkoły, gospodynie z I LO oraz reprezentantki II LO.

II runda Szkolnej Ligi Szachowej 2017.

11 lutego 2017 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbyła się II runda Szkolnej Ligi Szachowej 2017. W zawodach wzięło udział 8 reprezentacji  świętochłowickich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim 7-rundowym tempem gry P 15 (czyli po 15 minut dla każdego zawodnika na partię). Całe zawody zdominowała tym razem reprezentacja Gimnazjum Salezjańskiego „Don Bosko”, która zdobywając 20 punktów daleko odskoczyła kolejnym zespołom. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 z 10 punktami, a trzecie miejsce należało do Szkoły Podstawowej nr 8 z 8 punktami. Całe zawody sędziowali Damian Kuchna i Robert Bakoś z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach.

 

I Turniej Szkolnej Ligi Szachowej 2017

W sobotę dnia 14 stycznia 2017 roku rozpoczęły się rozgrywki Szkolnej Ligi Szachowej 2017, które odbyły się w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach. Pierwsza runda, mimo rozpoczynających się właśnie ferii zimowych zgromadziła 8 reprezentacji świętochłowickich szkół podstawowych i gimnazjalnych. I turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim 7-rundowym tempem gry P 15, a nad prawidłowym jego przebiegiem czuwali sędziowie Damian Kuchna i Robert Bakoś z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”.

Po przeszło 3 godzinach walki na 10 szachownicach wyłoniono zwycięzców. Drużynowo najwięcej punktów zdobyło Gimnazjum Salezjańskie „Don Bosko” (16 pkt.), drugie miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 (14 pkt.), a trzecie Szkoła Podstawowa nr 1 (12 pkt.).