Trwa aktualizacja strony

MZO Świętochłowice
Relacje ze szkolnych wydarzeń sportowych w roku szkolnym 2015/2016

Tydzień Kultury Zdrowotnej w SPS10

24 kwietnia 2017 po raz kolejny rozpoczął się  w naszej szkole Tydzień Kultury Zdrowotnej. Zajęcia warsztatowe prowadzone w czterech grupach wiekowych poruszały  ważne zagadnienia dotyczące  zdrowia fizycznego i psychicznego. Jako pierwsze odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zarówno podczas drobnych uszkodzeń ciała, jak i wystąpienia padaczki, czy ataku astmy. Kolejnym etapem Tygodnia Kultury Zdrowotnej były warsztaty, dotyczące higieny narządu ruchu. Na zajęciach uczniowie poznali piramidę aktywności fizycznej, otrzymali wskazówki do prawidłowego snu i przyjmowania prawidłowej postawy ciała. W trzecim dniu warsztatów omówione były zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie nazywali również poszczególne grupy pokarmów według ich  hierarchii  ważności na bazie piramidy zdrowia. W kolejnym dniu uczestnicy mieli możliwość zdobycia wiadomości z zakresu higieny osobistej, tj. dbania o czystość ciała oraz najbliższego otoczenia. Podczas piątkowych warsztatów przedstawiony został mechanizm uzależnień, uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób mogą uchronić się przed uzależnieniem od telefonów, papierosów, alkoholu, czy narkotyków. Trzy krótkie filmy edukacyjne przybliżyły uczestnikom skutki zażywania środków psychoaktywnych oraz zmusiły do refleksji nad własnymi słabościami. Warsztaty profilaktyczne w naszej szkole odbywają się już kilka lat i cieszy nas fakt, że wiele treści uczniowie pamiętali z lat poprzednich. Mamy nadzieję, że wszyscy będą przestrzegać zaleceń omówionych podczas zajęć.

Źródło: SPS 10

Plenerowe szachy z Kołem Szachowym JEDYNKĄ

Na przełomie maja i czerwca 2016 r. Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA wraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „SKAŁKA” promowali sport szachowy na festynach organizowanych w Świętochłowicach.

  • 7 maja w Szkole Podstawowej nr 1,
  • 1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4,
  • 5 czerwca w ramach obchodów Pokoleniowego Dnia Dziecka na kąpielisku OSiR SKAŁKA,
  • 7 czerwca w Przedszkolu nr 13,

Podczas festynów wszyscy miłośnicy królewskiej gry mogli skorzystać z profesjonalnych zestawów szachowych oraz z dużych szachów plenerowych. Spora ilość osób uczestniczących w tych festynach przyczynia się do coraz większej popularności naszej dyscypliny wśród mieszkańców Świętochłowic.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach.

 

Zawody siatkówki plażowej dziewcząt i chłopców

18 i 19 maja na boisku przy ZSO nr 1 odbyły się zawody piłki siatkowej plażowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do turnieju nie zgłosiły się szkoły: Gimnazjum nr 5 i SZSP Don Bosko. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane i większość z nich kończyło się tie-breakiem. Licznie zgromadzona publiczność pomagała swoim zawodniczkom i zawodnikom. Niestety tylko zwycięzcy w swoich kategoriach będą reprezentować nasze miasto na zawodach rejonowych. 

IV finałowa runda Szkolnej Ligi Szachowej 2015/2016 - rozstrzygnięcia

Ostatnia IV finałowa runda Szkolnej Ligi Szachowej 2015/2016 odbyła się wyjątkowo w piątek 13 maja 2016 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach. Na starcie do zawodów stawiło się 13 reprezentacji świętochłowickich Szkół. Zawody tradycyjnie już prowadzone systemem szwajcarskim siedmiorundowym tempem gry P 15 potwierdziły supremację reprezentacji Gimnazjum SZSP Don Bosko, która kolejny raz zdobywając najwięcej bo 15 pkt. zwyciężyła. Sensacyjnie drugie miejsce z tylko jednym punktem straty do lidera zajęła reprezentacja Gimnazjum nr 2, a trzecią lokatę po ekscytującej końcówce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 z 13 pkt.

I Memoriał Szachowy dla Dzieci i Młodzieży im. Józefa Potyki

W sobotę 23 kwietnia 2016 roku w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach odbył się I Memoriał Szachowy dla dzieci i młodzieży im. Józefa Potyki pod patronatem Prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego. Turniej już na samym starcie zgromadził 38 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Halina Bieda – Dyrektor Muzeum Powstań Śląskich, która w swoim wystąpieniu wszystkich uczestników i zaproszonych gości gorąco przywitała. Następnie oddano głos Panu Mirosławowi Gnieciakowi - z Fundacji Wspierania Szachów Na Górnym Śląsku „GENS UNA SUMUS”. Pan Mirosław przybliżył w kilku zdaniach sylwetkę Józefa Potyki - doktora prawa, polityka samorządowego i powstańca śląskiego.

Półfinały bez "Kochana"

Na kompleksie sportowym "Michał" w Siemianowicach Śląskich odbył się dzisiaj rejonowy turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Mistrzowie Chorzowa, Świętochłowic i Siemianowic walczyli o awans do półfinałów wojewódzkich.

III Turniej Szkolnej Ligi Szachowej 2015/2016

Trzecia odsłona turniejowa Szkolnej Ligi Szachowej 2015/2016 odbyła się 12 marca 2016 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach. Tym razem w rozgrywkach uczestniczyło 10 reprezentacji świętochłowickich szkół. Zawody prowadzone systemem szwajcarskim, siedmiorundowym, tempem gry P-15 zdominowała kolejny raz reprezentacja Gimnazjum Salezjańskiego "Don Bosko", która zwyciężyła z 19 punktami. Drugie miejsce należało do reprezentacji Szkoły Podstawowej Nr 1, a trzecie po zaciętej walce z drużyną z Liceum nr 1 zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 2.