Trwa aktualizacja strony

MZO Świętochłowice
KOMUNIKATY

Informacja dotycząca dyżuru wakacyjnego w przedszkolach.

Rodzice dzieci, którzy planują skorzystać z dyżuru wakacyjnego w przedszkolu, do którego aktualnie w roku szkolnym 2019/2020 uczęszcza dziecko, zobowiązani byli zgłosić ten fakt w macierzystej placówce do dnia 31 maja br. W przypadku potrzeby skorzystaniu z dyżuru w kolejnym miesiącu, kiedy przedszkole macierzyste jest nieczynne, rodzice byli zobowiązanie zgłosić powyższą potrzebę w swoim przedszkolu do dnia 5 czerwca br.

Kierowanie dzieci do dyżurujących przedszkoli w miesiącu lipcu i sierpniu 2020 roku, będzie odbywać się drogą telefoniczną za pośrednictwem Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach, w terminie od 16 czerwca 2020 r. do 25 czerwca 2020 r. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w przedszkolach spowodowanych pandemią koronowirusa (wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej) kierowane do dyżurujących przedszkoli będą wyłącznie dzieci uprzednio zgłoszone w swoich przedszkolach.

 

Tel. kontaktowy 32 245 31 29

798 250 732

Komunikat w sprawie zamknięcia Przedszkola Miejskiego nr 12

W związku z potwierdzeniem zakażeniem wirusem COVID-19 pracownika Przedszkola Miejskiego nr 12 w Świętochłowicach informujemy, że od poniedziałku 15 czerwca placówka będzie zamknięta do odwołania. 

W tym okresie zadania placówki będą realizowane przez pracowników tylko z wykorzystaniem metod pracy zdalnej. Za utrudnienia bardzo Państwa przepraszamy.

Komunikat w sprawie zamknięcia Szkoły Podstawowej nr 1


W związku z potwierdzeniem zakażeniem wirusem COVID-19 pracownika Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach informujemy, że od poniedziałku 15 czerwca placówka będzie zamknięta do odwołania. 

W celu bezpiecznego przeprowadzenia państwowego egzaminu ósmoklasisty w dniach 16-18 czerwca, egzamin ten odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jerzego Kukuczki w Świętochłowicach"

 

Powodzenia maturzyści!

Matura 2020 r rozpocznie się w poniedziałek (8 czerwca). Uczniowie przystępują najpierw do obowiązku egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Następnie zmierzą się z zadaniami z matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Tegoroczna matura z powodu epidemii COVID-19 jest inna niż dotychczasowe.

Drodzy Maturzyści,

przed Wami egzamin, który kończy pewien etap w życiu i równocześnie rozpoczyna kolejny. Z tej okazji życzę Wam optymizmu i szczęścia oraz tego, abyście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności.

Niech osiągnięte wyniki z matury będą przepustką na wymarzone studia oraz wynagrodzą długie godziny poświęcone na naukę.

Powodzenia!

 

Dorota Leszczyńska

Dyrektor oraz pracownicy

Miejskiego Zarządu Oświaty

w Świętochłowicach

UWAGA RODZICE - W dniu 3 czerwca 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2020/2021

Elektroniczny serwis będzie dla Państwa dostępny w dniu  3 czerwca br. od godz. 12.00. Wniosek wypełniają Państwo elektronicznie logując się pod adresem:

https://przedszkola-swietochlowice.nabory.pl/

(odnośnik ogólny do strony głównej naborów)

 
 
(odnośnik bezpośredni do naboru uzupełniającego - w przypadku problemów z załadowaniem strony prosimy skorzystać z linku powyżej)

WEWNĘTRZNA PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA W WARUNKACH PANDEMII COVID-19 W PRZEDSZKOLACH

WEWNĘTRZNA PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA
W WARUNKACH PANDEMII COVID-19 W PRZEDSZKOLU
NR ... W ŚWIĘTOCHŁOWICACH

opracowana w oparciu o

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad fziećmi w wieku do lat 3 z dnia 30 kwietnia 2020r. i 4 maja 2020r.  ( Dz.U. z 2019 poz.59, oraz z2020r. Poz.322,374 i 567)

Komunikat w sprawie otwarcia przedszkoli.

Informujemy, że od dnia 18 maja br. rozpocznie się stopniowe uruchamianie miejskich przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Świętochłowice. Początkowo zostaną uruchomione cztery przedszkola.

Po szczegółowej i wnikliwej analizie dotyczącej sytuacji epidemiologicznej, zapewnienia najbardziej bezpiecznych warunków dzieciom i pracownikom przedszkoli do nauki, opieki, zabawy i pracy, a także biorąc pod uwagę opinię rodziców deklarujących potrzebę opieki nad dzieckiem ze względu na obowiązki zawodowe, zdecydowano w pierwszej kolejności otworzyć następujące przedszkola miejskie:

  • Przedszkole Miejskie nr 2 przy ul. Wodnej 13,
  • Przedszkole Miejskie nr 4 przy ul. Mielęckiego 19
  • Przedszkole Miejskie nr 8 przy ul. J. Zubrzyckiego 10
  • Przedszkole Miejskie nr 13 przy ul. Sudeckiej 1.

DWIE GODZINY DLA RODZINY

W związku z przystąpieniem do Akcji Społecznej „DWIE GODZINY DLA RODZINY” organizowanej przez Fundację Humanites, która promuje Międzynarodowy Dzień Rodzin w Polsce, w dniu 15 maja 2020 r. Miejski Zarząd Oświaty w Świętochłowicach będzie czynny w godzinach 07:30 – 12:00.