MZO Świętochłowice
KOMUNIKATY

Uwaga Rodzice dzieci przedszkolnych Przedszkola Miejskiego nr 1

Miejski Zarząd Oświaty w Świętochłowicach informuje, iż w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem COVID-19, wśród osób przebywających na zakończonym w sierpniu w Przedszkolu Miejskim nr 1 przy ul. K. Miarki 1 dyżurze wakacyjnym , w placówce zostały zwieszone zajęcia od dnia 2 września br., aż do odwołania.

W tym czasie zadania statutowe placówki będą realizowane z wykorzystaniem metod pracy zdalnej.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, o wszelkich zmianach i decyzjach będziemy informować na bieżąco.

Uwaga Rodzice dzieci przedszkolnych Przedszkola Miejskiego nr 9

Miejski Zarząd Oświaty w Świętochłowicach informuje, iż na podstawie zapisów Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r. poz.1166), nie jest możliwe prowadzenie zajęć w Przedszkolu Miejskim nr 9 przy ul. Sportowej 6, w okresie od dnia 1 września 2020 r. do dnia 30 września 2020 r.

Informacja dotycząca dyżuru wakacyjnego w przedszkolach.

Rodzice dzieci, którzy planują skorzystać z dyżuru wakacyjnego w przedszkolu, do którego aktualnie w roku szkolnym 2019/2020 uczęszcza dziecko, zobowiązani byli zgłosić ten fakt w macierzystej placówce do dnia 31 maja br. W przypadku potrzeby skorzystaniu z dyżuru w kolejnym miesiącu, kiedy przedszkole macierzyste jest nieczynne, rodzice byli zobowiązanie zgłosić powyższą potrzebę w swoim przedszkolu do dnia 5 czerwca br.

Kierowanie dzieci do dyżurujących przedszkoli w miesiącu lipcu i sierpniu 2020 roku, będzie odbywać się drogą telefoniczną za pośrednictwem Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach, w terminie od 16 czerwca 2020 r. do 25 czerwca 2020 r. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w przedszkolach spowodowanych pandemią koronowirusa (wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej) kierowane do dyżurujących przedszkoli będą wyłącznie dzieci uprzednio zgłoszone w swoich przedszkolach.

 

Tel. kontaktowy 32 245 31 29

798 250 732

Komunikat w sprawie zamknięcia Przedszkola Miejskiego nr 12

W związku z potwierdzeniem zakażeniem wirusem COVID-19 pracownika Przedszkola Miejskiego nr 12 w Świętochłowicach informujemy, że od poniedziałku 15 czerwca placówka będzie zamknięta do odwołania. 

W tym okresie zadania placówki będą realizowane przez pracowników tylko z wykorzystaniem metod pracy zdalnej. Za utrudnienia bardzo Państwa przepraszamy.

Komunikat w sprawie zamknięcia Szkoły Podstawowej nr 1


W związku z potwierdzeniem zakażeniem wirusem COVID-19 pracownika Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach informujemy, że od poniedziałku 15 czerwca placówka będzie zamknięta do odwołania. 

W celu bezpiecznego przeprowadzenia państwowego egzaminu ósmoklasisty w dniach 16-18 czerwca, egzamin ten odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jerzego Kukuczki w Świętochłowicach"