MZO Świętochłowice
Aktualności

Przerwij koszmar w czterech ścianach!

Rusza świętochłowicka koalicja przeciw agresji domowej Czas walki z pandemią koronawirusa to również czas, w którym z uwagi na ograniczenia wolności przemieszczania się i kwarantannowania coraz większej liczby osób, w niezwykle trudnej sytuacji znalazły się osoby doświadczające przemocy domowej. Miasto Świętochłowice rozpoczęło kampanię „Przerwij koszmar w czterech ścianach!” adresowaną do osób krzywdzonych, agresorów oraz świadków przemocy. 7 kwietnia rusza m.in. całodobowy telefon interwencyjny dla ofiar, sprawców i świadków przemocy w Świętochłowicach: 509 398 668  

Miejski Zarząd Oświaty informuje

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w postaci koronawirusa SARS-CoV-2 informujemy, że w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne pracowników i klientów Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach od dnia 17 marca 2020 r. do odwołania zostaje zawieszona obsługa bezpośrednia klientów.   Sprawy bieżące załatwiane będą drogą mailową lub telefoniczną: e-mail: mzo@mzo.swietochlowice.pl telefon: 32 245 31 29   W sprawach pilnych, wymagających osobistego i niezwłocznego stawiennictwa, wizyty w MZO będą możliwe po uprzednim, telefonicznym umówieniu się z pracownikiem MZO. Osoby nieumówione nie zostaną obsłużone.

UWAGA - KOMUNIKAT

W związku z rekomendacjami służb sanitarnych i troską o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne związane z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - uprzejmie informujemy, że od dnia 13 marca 2020 r. ograniczamy bezterminowo bezpośrednią obsługę petentów w MZO.   Wszelkie sprawy prosimy zgłaszać za pomocą komunikacji elektronicznej, telefonicznej lub pocztą tradycyjną: e-mail: mzo@mzo.swietochlowice.pl telefon: (+48) 32 245 31 29 adres: Miejski Zarząd Oświaty, 41-600 Świętochłowice, ul. Bytomska 8.   Petenci obsługiwani będą osobiście wyłącznie w sprawach pilnych, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie. Osoby nieumówione muszą liczyć się z koniecznością oczekiwania.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

11.03.2020 Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

UWAGA!!! PINGWINKOWE ZAWODY, DO WYGRANIA SUPER NAGRODY

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach wraz  ze  Strażą Miejską, Państwową Strażą Pożarną, Urzędem Miasta Świętochłowice oraz OSIR „Skałka”, serdecznie zapraszają miłośników sportów zimowych na wydarzenie pn. „Bezpieczne Ferie 2020”. Event odbędzie się 25 stycznia 2020 r. na terenie lodowiska OSIR „Skałka”. Do wygrania super nagrody.