MZO Świętochłowice
Aktualności

UWAGA - Szkoła nr 1 zamknięta do odwołania

W związku z potwierdzeniem zakażeniem wirusem COVID-19 pracownika Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach informujemy, że od poniedziałku 15 czerwca placówka będzie zamknięta do odwołania.  W celu bezpiecznego przeprowadzenia państwowego egzaminu ósmoklasisty w dniach 16-18 czerwca, egzamin ten odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jerzego Kukuczki w Świętochłowicach

UWAGA - zmiana organizacji pracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świętochłowicach

SZANOWNI RODZICE Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świętochłowicach w okresie:od 15 do 22 czerwca 2020 r. zmienia organizację pracy. W tym okresie zadania poradni będą realizowane przez pracownikówtylko z wykorzystaniem metod pracy zdalnej. W sytuacjach kryzysowych prosimy o kontakt telefoniczny: 32 2454910 lub 500032941 Za utrudnienia bardzo Państwa przepraszamy.

Szanowni Rodzice dzieci przedszkolnych

Informujemy, że od dnia 18 maja br. rozpocznie się stopniowe uruchamianie miejskich przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Świętochłowice. Po szczegółowej i wnikliwej analizie dotyczącej sytuacji epidemiologicznej, zapewnienia najbardziej bezpiecznych warunków dzieciom i pracownikom przedszkoli do nauki, opieki, zabawy i pracy, a także biorąc pod uwagę opinię rodziców deklarujących potrzebę opieki nad dzieckiem ze względu na obowiązki zawodowe, w pierwszej kolejności zostaną otwarte następujące przedszkola miejskie, tj.: Przedszkole Miejskie nr 2 przy ul. Wodnej 13, Przedszkole Miejskie nr 4 przy ul. Mielęckiego 19 Przedszkole Miejskie nr 8 przy ul. J. Zubrzyckiego 10 Przedszkole Miejskie nr 13 przy ul. Sudeckiej 1.

Trwają przygotowania do otwarcia przedszkoli

Miasto Świętochłowice planuje od 18 maja otworzyć przedszkola. Od końca kwietnia trwają ustalenia i przygotowania, które mają zapewnić pełne bezpieczeństwo dzieciom oraz pracownikom placówek. Spełnienie rygorystycznych wymogów choć niełatwe, jest konieczne z uwagi na liczne sygnały płynące od rodziców, którzy nie mogą dłużej opiekować się dziećmi w domu. Termin otwarcia może się jednak przesunąć z uwagi na liczbę i zakres wymagań oraz zmianę sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim.

Oświadczenia rodziców, o obecności dzieci w szkole

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wydłużony został okres składania oświadczeń przez rodziców, o obecności dzieci w szkole do dnia 14.05.2020r. Oświadczenie można wysłać pocztą. Istnieje też możliwość,  aby szkoła wysłała drogą mailową potwierdzoną obecność dziecka w  szkole na adres: mzo@mzo.swietochlowice.pl.