MZO Świętochłowice
Aktualności

Wręczono Nagrody Prezydenta Świętochłowic dla uczniów za sukcesy odniesione w roku szkolnym 2016/2017

Wiceprezydent Bartosz Karcz wręczył wczoraj 18 nagród indywidualnych i 3 zespołowe. Otrzymali je uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy reprezentują Świętochłowice i odnoszą sukcesy w konkursach oraz zawodach. Wyróżnienia przyznano w trzech dziedzinach. W  dziedzinie „nauka” przyznano 11 nagród indywidualnych i 1 zespołową, za osiągnięcia z zakresu kultury i sztuki wręczono 7 nagród indywidualnych i 1 zespołową, nagrodę za wyniki sportowe otrzymała 1 drużyna sportowa.

Informacja dla absolwentów gimnazjów - OFERTA EDUKACYJNA ZSO nr 2 na rok szkolny 2017/18

Zespól Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach  przygotował Informator dla absolwentów gimnazjów o prowadzonych od września 2017 roku  kierunkach kształcenia. Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów stojących przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej do zapoznania się z tą ciekawą i atrakcyjną ofertą. Informator do POBRANIA

Chiński w "Kochanie"

Trwa rekrutacja do akademickiej klasy chińskiej w I Liceum Ogólnokształcącym w Świętochłowicach. Dla najlepszych bezpłatne wyjazdy studyjne do Chin. Zachęcamy do zapisów, których termin upływa 19 czerwca 2017.  

II Debata oksfordzka - "Media społecznościowe - szanse i zagrożenia"

W poniedziałek 29 maja 2017 r. na scenie Centrum Kultury Śląskiej już po raz drugi odbywała się zorganizowana przez doradców metodycznych naszego miasta debata młodzieży szkół gimnazjalnych. Tym razem uczniowie debatowali nad mediami społecznościami, a raczej nad szansami i zagrożeniami, które niesie korzystanie z nich przez młodych ludzi. 

Zielona Pracownia dla SP1 i SP8 ze środków własnych i WFOŚ

Miejski Zarząd Oświaty informuje, iż dwie kolejne świętochłowickie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 8, są  laureatami  Konkursu ZIELONA PRACOWNIA 2017  organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Celem konkursu było dofinansowanie w formie dotacji najlepszych wniosków dotyczących utworzenia ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych, chemiczno-fizycznych. Funkcjonowanie powyższych ekopracowni w  sposób znaczący wpłynie na podniesienie standardów nauczania, dając uczniom możliwość wykazania się kreatywnością i pomysłowością.

Zapraszamy do skorzystania z oferty półkolonii letnich 2017

Szanowni Rodzice. Miejski Zarząd Oświaty w Świętochłowicach zawiadamia, iż w miesiącach wakacyjnych będą organizowane w szkołach podstawowych półkolonie letnie dla uczniów Świętochłowickich szkół. Zgodnie z Zarządzeniem nr 592/2016 Prezydenta Miasta Świętochłowice z dnia 08.12.2016 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu dofinansowania do wypoczynku stacjonarnego dzieci i młodzieży organizowanego przez szkoły podstawowe w okresie ferii zimowych i letnich, dzieci będą mogły skorzystać z dofinansowania uzależnionego od dochodu na członka rodziny. Jednocześnie w przypadku korzystania z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej, możliwe jest dofinansowania do posiłków wydawanych w szkołach. Opieka jest zapewniona od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych z dyrektorami szkół. Oprócz tego na każdy dzień pobytu przygotowany zostanie atrakcyjny program. Szczegółowe informacje można będzie uzyskać w siedzibach szkól podstawowych. Terminy organizacji półkolonii zostaną podane do wiadomości w terminie późniejszym. Więcej informacji wkrótce, zachęcamy do śledzenia stron internetowych szkół podstawowych oraz Miejskiego Zarządu Oświaty.