MZO Świętochłowice
Aktualności

Egzamin ósmoklasisty I

Egzamin ósmoklasisty rozpoczyna się w dniu 16 czerwca br. egzaminem z języka polskiego. W dniu jutrzejszym uczniowie będą się zmagać z matematyką, a następnie 18 czerwca br. z językiem obcym nowożytnym. Drodzy uczniowie!Przed Wami bardzo ważny moment – egzamin ósmoklasisty i ostatnia prosta. Trzymamy za Was kciuki i życzymy sukcesóworaz jak najlepszych wyników. Niech podczas egzaminu nieustannie towarzyszy Wam optymizm oraz wiara we własne umiejętności. Powodzenia na egzaminie i spełnienia marzeń związanych z wyborem szkoły średniej. Dorota Leszczyńska Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach wraz z pracownikami.

Informacja dla rodziców planujących skorzystać z dyżuru wakacyjnego w przedszkolu.

Uwaga Rodzice Rodzice dzieci, którzy planują skorzystać z dyżuru wakacyjnego w przedszkolu, do którego aktualnie w roku szkolnym 2019/2020 uczęszcza dziecko, zobowiązani byli zgłosić ten fakt w macierzystej placówce do dnia 31 maja br. W przypadku potrzeby skorzystaniu z dyżuru w kolejnym miesiącu, kiedy przedszkole macierzyste jest nieczynne, rodzice byli zobowiązanie zgłosić powyższą potrzebę w swoim przedszkolu do dnia 5 czerwca br.

UWAGA - Przedszkole nr 12 zamknięte do odwołania.

W związku z potwierdzeniem zakażeniem wirusem COVID-19 pracownika Przedszkola Miejskiego nr 12 w Świętochłowicach informujemy, że od poniedziałku 15 czerwca placówka będzie zamknięta do odwołania.  W tym okresie zadania placówki będą realizowane przez pracowników tylko z wykorzystaniem metod pracy zdalnej. Za utrudnienia bardzo Państwa przepraszamy.

UWAGA - Szkoła nr 1 zamknięta do odwołania

W związku z potwierdzeniem zakażeniem wirusem COVID-19 pracownika Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach informujemy, że od poniedziałku 15 czerwca placówka będzie zamknięta do odwołania.  W celu bezpiecznego przeprowadzenia państwowego egzaminu ósmoklasisty w dniach 16-18 czerwca, egzamin ten odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jerzego Kukuczki w Świętochłowicach

UWAGA - zmiana organizacji pracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świętochłowicach

SZANOWNI RODZICE Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świętochłowicach w okresie:od 15 do 22 czerwca 2020 r. zmienia organizację pracy. W tym okresie zadania poradni będą realizowane przez pracownikówtylko z wykorzystaniem metod pracy zdalnej. W sytuacjach kryzysowych prosimy o kontakt telefoniczny: 32 2454910 lub 500032941 Za utrudnienia bardzo Państwa przepraszamy.

Szanowni Rodzice dzieci przedszkolnych

Informujemy, że od dnia 18 maja br. rozpocznie się stopniowe uruchamianie miejskich przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Świętochłowice. Po szczegółowej i wnikliwej analizie dotyczącej sytuacji epidemiologicznej, zapewnienia najbardziej bezpiecznych warunków dzieciom i pracownikom przedszkoli do nauki, opieki, zabawy i pracy, a także biorąc pod uwagę opinię rodziców deklarujących potrzebę opieki nad dzieckiem ze względu na obowiązki zawodowe, w pierwszej kolejności zostaną otwarte następujące przedszkola miejskie, tj.: Przedszkole Miejskie nr 2 przy ul. Wodnej 13, Przedszkole Miejskie nr 4 przy ul. Mielęckiego 19 Przedszkole Miejskie nr 8 przy ul. J. Zubrzyckiego 10 Przedszkole Miejskie nr 13 przy ul. Sudeckiej 1.

Trwają przygotowania do otwarcia przedszkoli

Miasto Świętochłowice planuje od 18 maja otworzyć przedszkola. Od końca kwietnia trwają ustalenia i przygotowania, które mają zapewnić pełne bezpieczeństwo dzieciom oraz pracownikom placówek. Spełnienie rygorystycznych wymogów choć niełatwe, jest konieczne z uwagi na liczne sygnały płynące od rodziców, którzy nie mogą dłużej opiekować się dziećmi w domu. Termin otwarcia może się jednak przesunąć z uwagi na liczbę i zakres wymagań oraz zmianę sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim.