MZO Świętochłowice
Aktualności

Szanowni Rodzice dzieci przedszkolnych

Informujemy, że od dnia 18 maja br. rozpocznie się stopniowe uruchamianie miejskich przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Świętochłowice. Po szczegółowej i wnikliwej analizie dotyczącej sytuacji epidemiologicznej, zapewnienia najbardziej bezpiecznych warunków dzieciom i pracownikom przedszkoli do nauki, opieki, zabawy i pracy, a także biorąc pod uwagę opinię rodziców deklarujących potrzebę opieki nad dzieckiem ze względu na obowiązki zawodowe, w pierwszej kolejności zostaną otwarte następujące przedszkola miejskie, tj.: Przedszkole Miejskie nr 2 przy ul. Wodnej 13, Przedszkole Miejskie nr 4 przy ul. Mielęckiego 19 Przedszkole Miejskie nr 8 przy ul. J. Zubrzyckiego 10 Przedszkole Miejskie nr 13 przy ul. Sudeckiej 1.

Trwają przygotowania do otwarcia przedszkoli

Miasto Świętochłowice planuje od 18 maja otworzyć przedszkola. Od końca kwietnia trwają ustalenia i przygotowania, które mają zapewnić pełne bezpieczeństwo dzieciom oraz pracownikom placówek. Spełnienie rygorystycznych wymogów choć niełatwe, jest konieczne z uwagi na liczne sygnały płynące od rodziców, którzy nie mogą dłużej opiekować się dziećmi w domu. Termin otwarcia może się jednak przesunąć z uwagi na liczbę i zakres wymagań oraz zmianę sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim.

Oświadczenia rodziców, o obecności dzieci w szkole

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wydłużony został okres składania oświadczeń przez rodziców, o obecności dzieci w szkole do dnia 14.05.2020r. Oświadczenie można wysłać pocztą. Istnieje też możliwość,  aby szkoła wysłała drogą mailową potwierdzoną obecność dziecka w  szkole na adres: mzo@mzo.swietochlowice.pl.

Przerwij koszmar w czterech ścianach!

Rusza świętochłowicka koalicja przeciw agresji domowej Czas walki z pandemią koronawirusa to również czas, w którym z uwagi na ograniczenia wolności przemieszczania się i kwarantannowania coraz większej liczby osób, w niezwykle trudnej sytuacji znalazły się osoby doświadczające przemocy domowej. Miasto Świętochłowice rozpoczęło kampanię „Przerwij koszmar w czterech ścianach!” adresowaną do osób krzywdzonych, agresorów oraz świadków przemocy. 7 kwietnia rusza m.in. całodobowy telefon interwencyjny dla ofiar, sprawców i świadków przemocy w Świętochłowicach: 509 398 668  

Miejski Zarząd Oświaty informuje

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w postaci koronawirusa SARS-CoV-2 informujemy, że w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne pracowników i klientów Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach od dnia 17 marca 2020 r. do odwołania zostaje zawieszona obsługa bezpośrednia klientów.   Sprawy bieżące załatwiane będą drogą mailową lub telefoniczną: e-mail: mzo@mzo.swietochlowice.pl telefon: 32 245 31 29   W sprawach pilnych, wymagających osobistego i niezwłocznego stawiennictwa, wizyty w MZO będą możliwe po uprzednim, telefonicznym umówieniu się z pracownikiem MZO. Osoby nieumówione nie zostaną obsłużone.