MZO Świętochłowice
Aktualności

Realizacja programu "Tu jest moje miejsce" z udziałem przedsiębiorców

Realizacja programu „Tu jest moje miejsce” przy współudziale przedsiębiorców, a także strategia przedsiębiorczości miasta Świętochłowice, to dwa główne tematy posiedzenia Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta, które odbyło się 27 stycznia br. w Zespole Szkół Ekonomiczno–Usługowych.

BEZPIECZNE FERIE 2016

Z inicjatywy Wojewody Śląskiego 18 stycznia 2016 r. na terenie województwa śląskiego rozpoczęły się działania w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2016”, które potrwają do 29 lutego 2016 r. W związku z podjętymi działaniami, Wojewoda Śląski przekazał podległym służbom i inspekcjom zalecenia w zakresie przeprowadzenia na obszarze województwa śląskiego akcji „Bezpieczne Ferie 2016", a także zwrócił się do organów administracji samorządowej z prośbą o aktywne włączenie się w podjęte działania. Przypomniał, że podstawowym zadaniem służb, inspekcji, straży i innych organów administracji publicznej jest podjęcie działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa.

Konkurs plastyczny "Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić"

Wojewoda Śląski wraz ze Śląskim Kuratorem Oświaty, Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji i Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs, zorganizowany w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2016” w województwie śląskim, skierowany jest do uczniów klas od IV do VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

Absolwentki z pasją w programie "TU JEST MOJE MIEJSCE"

Świętochłowiczanki Agata Bucka, Magdalena Franik oraz Martyna Oszuścik to najlepsze absolwentki Uniwersytetu Śląskiego roku akademickiego 2014/2015 oraz laureatki plebiscytu „Absolwent z Pasją”. Zostały zaproszone przez prezydenta Dawida Kostempskiego do współpracy przy tworzeniu i realizacji programu „Tu jest moje miejsce”. Ma on na celu wypromowanie szkół ponadgimnazjalnych.
źródło: UM Świętochłowice

Orszak Trzech Króli - lista nagrodzonych, podziękowania i fotorelacja

Dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany 6 stycznia br. Orszak Trzech Króli. W barwnym korowodzie uczestniczyli dzieci i młodzież przedszkoli i szkół Świętochłowic z rodzinami, z przyjaciółmi Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji: Mędrcy na koniach, wielbłąd, a w żywej szopce owce, kozy, kucyk, wół i osioł. Ponadto śpiewanie kolęd i jasełka w wykonaniu uczniów.