MZO Świętochłowice
Aktualności

Matematyka jest wśród nas!

We wrześniu rozpoczęliśmy projekt mPotęgi "Zobaczyć matematykę – okno na świat". Oficjalne rozpoczęcie projektu nastąpiło 1 września, w dzień rozpoczęcia roku szkolnego. Już w pierwszych dniach nauki zabawy zagościły w pracowni matematycznej. Odbyły się też warsztaty dla uczniów klas 4, na których dzieci dowiedziały się, że matematyka jest wszechobecna w naszym życiu codziennym. Podczas zajęć dzieci musiały zmierzyć się ze stacjami matematycznymi, budowały z brył świat wokół nas, grały w bingo, układały rysunki z części tangramu, kodowały z robotami. Dowiedziały się, że matematyka to nie tylko liczenie, ale także kodowanie, szyfrowanie i zabawa. Poprzez zabawę i doświadczenia szybko chłonęły wiedzę. Czas uczniom zleciał bardzo szybko, dzięki czemu z ochotą chcą uczestniczyć w następnych zajęciach. W nagrodę każde dziecko otrzymało upominek i dyplom. Koordynatorem projektu jest pani Anna Winter.

Program Laboratoria Przyszłości.

Celem programu jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Program umożliwi zakup nowoczesnego sprzętu niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży, w tym drukarek 3D, mikrokontrolerów, sprzętu do nagrań, itd.  

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021

Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. Niech rozpoczynające się wakacje będą dla wszystkich dobrą okazją do rodzinnego odpoczynku oraz wspierania pasji i zainteresowań.  Życzymy uczniom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom oświaty, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń, a wszystkim absolwentom życzymy sukcesów w edukacji w szkołach ponadpodstawowych oraz w dorosłym życiu. Dorota Leszczyńska Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach wraz z pracownikami

Zapraszamy do skorzystania z oferty półkolonii letnich 2021

Uwaga Rodzice Zapraszamy do skorzystania z oferty półkolonii letnich 2021 Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach zawiadamia, iż w ferie letnie w terminie od 5 lipca 2021 r. do 9 lipca 2021 r. będą organizowane w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 im. G. Morcinka przy ul. Armii Krajowej 14 oraz w terminie od 12 lipca 2021 r. do 16 lipca 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. T. Kościuszki przy ul. Szkolnej 17, półkolonie letnie dla uczniów świętochłowickich szkół podstawowych. 

UWAGA RODZICE - rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli!

31 maja 2021 r. rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2021/2022. Elektroniczny serwis rekrutacyjny jest dla Państwa dostępny od 29 maja 2021 roku w zakresie przeglądania przedszkoli oraz właściwej liczby dostępnych miejsc do rekrutacji uzupełniającej. Wniosek Państwo wypełniają elektronicznie logując się pod adresem: https://uzupelniajaca-przedszkola-swietochlowice.nabory.pl/ Link do w/w adresu znajduje się również na stronach internetowych przedszkoli oraz Miejskiego zarządu Oświaty. Po zalogowaniu się, rodzice/prawni opiekunowie będą mieli także dostęp do wszystkich funkcjonalności programu NABO.

UWAGA RODZICE - Dyżur wakacyjny przedszkoli!

Rodzice dzieci, którzy planują skorzystać z dyżuru wakacyjnego w przedszkolu, do którego aktualnie w roku szkolnym 2020/2021 uczęszcza dziecko, zobowiązani są zgłosić ten fakt w macierzystej placówce w terminie od dnia 10 maja br. do dnia 26 maja br. (złożenie deklaracji). W przypadku potrzeby skorzystaniu z dyżuru w kolejnym miesiącu, kiedy przedszkole macierzyste jest nieczynne, rodzice winni zgłosić powyższą potrzebę w swoim przedszkolu do dnia 28 maja br.