MZO Świętochłowice
Aktualności

Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 im.Gustawa Morcinka w Świętochłowicach 5 czerwca w godzinach 15.30-19.00.

Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 im. Gustawa Morcinka w Świętochłowicach serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 5 czerwca w godzinach 15.30-19.00. Bawmy się razem! Szczegóły na plakacie.

Ucz się z nami chińskiego...

Jeśli chcesz poznać bogatą i barwną kulturę Państwa Środka, lubisz dalekie podróże, kochasz wyzwania, zapraszamy Cię do uniwersyteckiej klasy z językiem chińskim! Wszystkich zainteresowanych nauką języka chińskiego oraz chcących bliżej poznać program i profil klasy uniwersyteckiej, serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach, który odbędzie się 6 kwietnia w godzinach 8.30 - 13.00, 16.00 - 18.00. W programie m.in.: lekcja języka chińskiego, prezentacja zagadnień poruszanych na zajęciach, pokaz filmu i zdjęć m.in. z wyprawy do Chin oraz z imprez organizowanych przez młodzież klas uniwersyteckich.

Uczniowie gimnazjów i szkół średnich debatowali w CKŚ

W Centrum Kultury Śląskiej odbyła się III Debata Oksfordzka Szkół Gimnazjalnych i I Debata Szkół Ponadgimnazjalnych.  Gimnazjaliści debatowali o tym, czy  „Sytuacja gospodarcza sprzyja kształceniu fachowców”, a uczniowie szkół średnich zmierzyli się z tematem  „Umowa o pracę lepsza niż własna działalność gospodarcza”. Już tradycyjnie w rolę marszałka debaty wcielił się prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

45 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych

W ramach kolejnej edycji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, kolejne trzy szkoły otrzymały 80% dofinansowania ze środków Wojewody Śląskiego na zakup nowości wydawniczych, a gmina Świętochłowice jako wkład własny przeznaczyła 20%.