MZO Świętochłowice
Aktualności

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021

Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. Niech rozpoczynające się wakacje będą dla wszystkich dobrą okazją do rodzinnego odpoczynku oraz wspierania pasji i zainteresowań.  Życzymy uczniom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom oświaty, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń, a wszystkim absolwentom życzymy sukcesów w edukacji w szkołach ponadpodstawowych oraz w dorosłym życiu. Dorota Leszczyńska Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach wraz z pracownikami

Zapraszamy do skorzystania z oferty półkolonii letnich 2021

Uwaga Rodzice Zapraszamy do skorzystania z oferty półkolonii letnich 2021 Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach zawiadamia, iż w ferie letnie w terminie od 5 lipca 2021 r. do 9 lipca 2021 r. będą organizowane w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 im. G. Morcinka przy ul. Armii Krajowej 14 oraz w terminie od 12 lipca 2021 r. do 16 lipca 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. T. Kościuszki przy ul. Szkolnej 17, półkolonie letnie dla uczniów świętochłowickich szkół podstawowych. 

UWAGA RODZICE - rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli!

31 maja 2021 r. rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2021/2022. Elektroniczny serwis rekrutacyjny jest dla Państwa dostępny od 29 maja 2021 roku w zakresie przeglądania przedszkoli oraz właściwej liczby dostępnych miejsc do rekrutacji uzupełniającej. Wniosek Państwo wypełniają elektronicznie logując się pod adresem: https://uzupelniajaca-przedszkola-swietochlowice.nabory.pl/ Link do w/w adresu znajduje się również na stronach internetowych przedszkoli oraz Miejskiego zarządu Oświaty. Po zalogowaniu się, rodzice/prawni opiekunowie będą mieli także dostęp do wszystkich funkcjonalności programu NABO.

UWAGA RODZICE - Dyżur wakacyjny przedszkoli!

Rodzice dzieci, którzy planują skorzystać z dyżuru wakacyjnego w przedszkolu, do którego aktualnie w roku szkolnym 2020/2021 uczęszcza dziecko, zobowiązani są zgłosić ten fakt w macierzystej placówce w terminie od dnia 10 maja br. do dnia 26 maja br. (złożenie deklaracji). W przypadku potrzeby skorzystaniu z dyżuru w kolejnym miesiącu, kiedy przedszkole macierzyste jest nieczynne, rodzice winni zgłosić powyższą potrzebę w swoim przedszkolu do dnia 28 maja br.  

Informacja dotycząca dowozu dzieci niepełnosprawnych.

Komplet dokumentów w sprawie dowozu dziecka niepełnosprawnego, zamieszkałego na terenie Miasta Świętochłowice z miejsca zamieszkania do najbliższego przedszkola, szkoły lub ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego umożliwiającego realizację obowiązku szkolnego i nauki należy złożyć do dnia 30 czerwca 2021 r. Wszelkie informacje na temat dowozu dziecka niepełnosprawnego można uzyskać pod numerem telefonu (32) 245 31 29 wew. 31 lub w Miejskim Zarządzie Oświaty przy ul. Bytomskiej 8, pok. 107.

Kolejna klasa sportowa w SP2!

Siatkówka w naszym mieście nieodłącznie kojarzy się ze świętochłowicką Szkołą Podstawową nr 2. Od lat w szkole organizowane są miejskie i rejonowe zawody w piłce siatkowej i mini siatkówce, oraz, dla dorosłych miłośników tego sportu, coroczny Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice. Kolejne pokolenia młodych siatkarzy uczą się i trenują w murach SP2. Aktualnie w szkole działają trzy oddziały sportowe, a od września planowane jest otwarcie kolejnego.