MZO Świętochłowice
Aktualności

Olimpiada Przedszkolaków z perspektywy Ratusza

Murawa stadionu im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach stała się dzisiaj miejscem Olimpiady Przedszkolaka. Dzieci wzięły udział w 13 konkurencjach. Puchary i medale młodym sportowcom wręczył Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

To już kolejna odsłona Olimpiady Przedszkolaka, w której biorą udział dzieci z 10 przedszkoli miejskich. Tym razem najwyższe miejsce podium zajęła reprezentacja Przedszkola Miejskiego nr 9. Srebro wywalczyło Przedszkole Miejskie nr 4, a brązowy krążek należy do olimpijczyków z Przedszkola Miejskiego nr 11.

Konkurencje nie należał do prostych. Podczas Olimpiady rywalizowano m.in. w biegu na 30 m, skoku  w dal z miejsca, rzucie piłką na odległość, skokach na gumowej piłce. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play.

Wysiłki wszystkich uczestników zostały nagrodzone. Każdy z nich otrzymał okolicznościowy dyplom i słodki poczęstunek.

Data publikacji: 29-09-2017