MZO Świętochłowice
Aktualności

Bezpieczne ferie 2023

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w dniu 11 stycznia 2023 r na terenie kąpieliska OSiR „Skałka” w Świętochłowicach, zorganizowano akcję pn. „Bezpieczne ferie 2023” dla uczniów klas VII świętochłowickich szkół podstawowych. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez świętochłowickie służby- Straż Miejską, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Komendę Miejską Policji oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe  we współpracy z Miejskim Zarządem Oświaty w Świętochłowicach oraz placówkami oświatowymi. Na spotkaniu był obecny Prezydent Miasta Świętochłowice Pan Daniel Beger oraz Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Pani Dorota Leszczyńska. Głównym założeniem przedsięwzięcia było przygotowanie świętochłowickiej młodzieży do odpowiednich zachowań w czasie wolnym od nauki. Młodzież nauczyła się  udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzona została pogadanka o narkotykach i alkoholu. Siódmoklasiści mieli możliwość przejścia slalomu w Alkogoglach oraz Narkogoglach, które symulują jak funkcjonuje człowiek po spożyciu alkoholu i narkotyków .Dzięki zdobytej wiedzy świętochłowicka młodzież będzie mogła bezpiecznie korzystać z zimowego wypoczynku.   Na koniec wszyscy uczniowie wraz  z opiekunami zostali zaproszeni na ognisko i ciepły poczęstunek z grilla.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia wszystkim służbom mundurowym oraz nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bolesława Chrobrego
w Świętochłowicach oraz Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Gustawa Morcinka w Świętochłowicach.

Przyłączamy się do życzeń Prezydenta Miasta Świętochłowice, obecnego na akcji „ Bezpieczne ferie 2023”, który życzył udanych, spokojnych oraz bezpiecznych ferii wszystkim uczniom i nauczycielom świętochłowickich placówek oświatowych.

 

 


Data publikacji: 13-01-2023